יום חמישי, 15 בפברואר 2018

המלצות המשטרה נגד נתניהו

יש המלצות משטרה נגד  ג'ייקוב זומה כבר יותר מ-10 שנים. למעשה הוא התמנה לנשיא בין השאר בשביל לתקוע את תהליך הגשת כתב האישום נגדו (ועל הדרך נגד רוב צמרת מפלגת השלטון). ההתלהבות הפתאומית מהתנהגותו נראית לכן קצת אירונית.
 
ביום שיריביו של נתניהו יצליחו להתייחס למעשיו ולא להתדרדר אוטומטית לרמה של קריאה בשמות ולהשמצות, נצעד צעד גדול קדימה. איני נמנה על מעריציו אבל העובדה שמה שיש להגיד לגביו זה ציטוט עיוור של המאמרים הנלעגים האחרונים בהארץ מטרידה אותי מאוד. בכל פעם שהדבר נעשה את זה, הןא מחזק את נתניהו ולגבי מי שעדיין לא הפנמת את העניין, אין לי אלא להצטער
 
בכל פעם שהשמאל מתייחס אליו כאל הגורם היחיד שמחזיק את שלטון הימין הוא מסייע להשקפה ההפוכה. שטיפת המוח של התקשורת בנושא אכן משפיעה אבל בדיוק בכיוון ההפוך ממה שתומכיה מצפים. קל להשתכנע שנתניהו הוא איש שאין לו תחליף כאשר הדבר היחידי שמפורסם נגדו הוא השמצות חסרות שחר. ביקורת עניינית (ואלוהים יודע שלא חסר על מה) תהיה אפקטיבית הרבה יותר. השאלה שאותי מטרידה היא למה נספחים לגישה האידיוטית הזאת ומסייעים לנתניהו. מי שרוצה לראות את נתניהו מודח? אסור לו לקרוא לו קיסר אלא יתכבד ויפרסם ביקורת על מה שעשה - זה באמת לא קשה.
 
הסיפור הוא שנאה תהומית לנתניהו שכל פעם מוצאת תירוץ אחר. אין ספק שנתניהו הצליח לשכנע הרבה מהישראלים שהטענות נגדו מצוצות מהאצבע, בסיוע אדיב של אנשים שמתקשים שלא להתייחס אליו באופן שאיננו מפגן שנאה. מספר האנשים שחושבים ש"זה בסדר" כנראה נמוך בהרבה אבל אם אפשר להתייחס למי שעשה את הפשע הנורא של לחשוב אחרת ממני שכאל תומך שחיתות - למה לא לקפוץ על ההזדמנות?
 
הסלחנות המופגנת כלפי המפכ"ל, ההתייחסות הגורפת למי שלא מקבל את סיכום המשטרה כתורה מסיני וכינוי הגנאי מצביעים בפירוש על סיבות אחרות להתייחסות התקשורתית וחבל.
 
הייתי מתפעל מהטיעון לגבי פגיעה ברשויות המדינה הרבה יותר אילולא הפעם הקריאה להפיכה צבאית (בעקבות דברי סגן הרמטכ"ל) הייתה נחשבת בעיה. במצב הנוכחי, אני מתקשה להאמין שזה העניין.

המפכ"ל לא סתם טעה בנושא המעקב על ידי חוקרים פרטיים אחריו - הוא מנע חקירה שלדעתי מובילה לסוכניות ביון זרות במקרה הטוב ובמקרה הרע לגורמים שסרחו בקהילת המודיעין הישראלית - או שהוא משקר ממניעים פוליטיים. בכל מקרה מדובר בטעות מזעזעת בשיקול הדעת שדורשת התפטרות מיידית - גם (ואולי בעיקר) אם ראש הממשלה מושחת.
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תיבת התהודה נשברה, מה עכשיו?

האזנתי אתמול ל אחד ביום: ישראל במלחמה: קרן מרציאנו על הכספים הקואליציוניים . אתחיל מהצד החיובי - בפעם הראשונה שמעתי את מרצאינו מתייחסת (ברצי...