יום שבת, 12 בספטמבר 2020

איך השמאל מבטיח את שלטון נתניהו

אני לרוב לא כותב נגד נתניהו, הגם שאני רוצה כבר ממזמן שיוחלף, פשוט מכיוון שאין לי משהו מקורי להגיד. הפעם אחרוג ממנהגי מכיוון שאני רוצה לדון באחד הגורמים המרכזיים להצלחתו להישאר בשלטון - השמאל:

  1. מי שרוצה להבין מה השמאל עושה צריך להקשיב לכל אחד ממנהיגיו, שבאופן עקבי נוטה להאשים את נתניהו במעשים שהוא עצמו עושים - השקרנים מאשימים אותו בשקרים, המושחתים מאשימים אותו בשחיתות, הבוגדים (בעיני עצמם לפחות) מאשימים אותו בבגידה, המסיתים מאשימים אותו בהסתה וכו'.
  2. הדיווח המגמתי בכל נושא תחת השמש הוא אחד היתרונות הגדולים של נתניהו - איש מחוץ לתיבת התהודה איננו מאמין למילה שיוצאת מהעיתונאים - אפילו כאשר נתניהו אכן מפשל קשות והיו לא מעט מקרים כאלו. זאת אגב הסיבה למה תיקי 2000 ו-4000 נראים לי מפוקפקים, לטעמי פירוש ההאשמות הוא שנתניהו שואף להתאבד פוליטית.
  3. חוסר המוכנות לבקר את מי שלדעתם יסייע פוליטית - אפילו כאשר מתברר שהפרליקטות העלימה ראיות והמשטרה הפעילה לחץ בלתי חוקי על עדים, הטענות היחידות הן שנתניהו מבקר את המשטרה. וזה רק המקרה האחרון בשורה ארוכה מאוד של מקרים בהם היתרון הפוליטי המדומה חשוב הרבה יותר מאשר קידום המדינה.
  4. הרצון העקבי לערער את הדמוקרטיה - קשה למצוא מישהו מהשמאל המתראיין ולא עושה מאמץ רציני לשכנע את הימין שזאת מטרתו. אני די משוכנע שמרבית השמאלנים אכן סבורים שהם הרוב ולא רוצים באמת בחיסולה, אבל חוסר החיבור בין האמונה הזאת למציאות גורם לתירוציהם למה הם מפסידים להישמע כהטפה לאוליגרכיה במקרה הטוב ולדיקטטורה במקרה הרע.
התוצאה של הפעילות הנ"ל מעוררת התפעלות, פרט לצרפת, ישראל היא המדינה המערבית היחידה שבה ההפגנות נגד ראש המדינה נחלשו במהלך משבר הקורונה. זה לא נובע מהצלחת נתניהו אלא מחוסר רצון עמוק להכיר באחר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הוויכוח על ועדות הכנסת

למה אני חושב (למרבה הצער) שהאופוזיציה צודקת בהתעקשותה בנושא ועדות הכנסת: הממשלה החדשה נדרשה להגיב לבג"צ בנושא פונדקאות הלהט"ב לאחר...