יום ראשון, 26 באוגוסט 2018

האם נתניהו מושחת?

הסיכוי שנתניהו יועמד לדין בכלל הוא נמוך, הסיכוי שיועמד לדין בשנה הקרובה שואף לאפס. כל סנגור עם חצי שכל יצליח להוציא אותו זכאי באמצעות הגנה מן הצדק אם יועמד לדין וזאת בזכות להיטות היתר של התקשורת.

בינתיים מי שמסתבכים באופן קשה אלו חוקריו של נתניהו שהצליחו להרוס באופן כל כך יסודי את סיכויי ההרשעה שאני מתקשה שלא לחשוד בקונספירציה הגם שטמטום הוא סביר יותר.
 
האם נתניהו מושחת? לא רק שלא השתכנעתי בכך אלא שהאפשרות ההפוכה נראית יותר ויותר סבירה. חוסר חיבתי לפעולות ראש הממשלה לא הופכת אותו בעיניי למושחת.
 
אני לא התרשמתי בכלל מההדלפה לגבי האמירות שלו מסיבה פשוטה, היא כנראה לא נכונה. אם וכאשר יהיו מדובר במשהו יותר מבוסס מאא"א, תודיעו לי.
 
לגבי הטענה שמותר לקבל מתנות, היא נכונה - החלק הבעייתי הוא לכאורה הסכומים. גם פה ההצהרות המרעישות על סכומי הענק מתבססות בינתיים על אפס עובדות ולמעשה מי שטורח לעקוב אחרי ההדלפות מגלה שלמשטרה, גם אחרי הוצאת רבע מיליארד שקל, אין למעשה כלום חוץ משמועות.
 
אני מסרב לקפוץ לדום בכל פעם שיש הדלפה "מרעישה". האמון המדהים בכל אחת כזאת והדרישה להעיף אנשים כי מישהו פרסם משהו מעוררת פלצות. דין נתניהו כדין בוזגלו והשאיפה למצב בו די בפרסום כלשהו בשביל להגדיר אדם כמושחת היא שאיפה להידמות לצדדים הפחות חיוביים של איראן.
 
האמון המוחלט בכל הדלפה שמישהו פרסם אי פעם נגד נתניהו נוגע ללב. לרוע המזל, בתור מי שזוכר היטב את סופה של ממשלת נתניהו הראשונה, אני לא שותף לו. אם וכאשר יהיה משהו מוצק יותר מאחורי הטענות הללו, יהיה על מה לדבר. ההודעה הרשמית היחידה שהמשטרה פרסמה הייתה מעוררת מבוכה במיוחד והראתה כמה מעט מההדלפות מבוססות על משהו ממשי. ייתכן שלמשטרה יש יותר, אבל לי אין שום מידע שמצדיק משהו ממה שאמרת. אני מבין שזה מאכזב לשמוע שכל העובדות שהתקשורת מפיצה בלהט כזה מבוססות כרגע על אוויר חם, אבל זאת המציאות נכון לעכשיו.
 
 יש לי לא מעט בעיות עם תיק 2000 - ראש הממשלה משתף פעולה עם מישהו שסבור שיש לו כוחות על אנושיים ובנוסף משאיר את אחד המו"לים החשובים ביותר במדינה במסלול התרסקות שעשוי להיות בעל תוצאות שליליות על המדינה. בין זה לבין שחיתות אני לא רואה קשר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הוויכוח על ועדות הכנסת

למה אני חושב (למרבה הצער) שהאופוזיציה צודקת בהתעקשותה בנושא ועדות הכנסת: הממשלה החדשה נדרשה להגיב לבג"צ בנושא פונדקאות הלהט"ב לאחר...