יום שני, 14 באוגוסט 2023

התקשורת בעד הומופוביה

אפשר לבקר את החלטת שר האוצר להקפיא את התקציב של ההשכלה הגבוהה לערביי מזרח ירושלים. קשה מאוד שלא לחוש בחילה בעקבות ההתעלמות מהסיבות לה.


בשנה האחרונה יש מהומות באיראן, שכפו על המשטר להפסיק את משמרות הצניעות. בחודשים האחרונים המשטר מנסה להחזיר אותן בתירוץ של מלחמה בלהט"ב. בשביל לקבל לגיטימציה, המשטר הורה לחברי "ציר ההתנגדות" לתמוך בכך, זה כולל את חיזבאללה, את המשטר הסורי וגם את חמאס שכולם יצאו בהצהרות חמורות נגד להט"ב.


כחלק מהמאמץ הזה, גם התאים האיסלאמיים באוניברסיטאות בישראל הכריזו על פעולה כנגד הלהט"ב. אם אתם לא שמעתם, אתם לא לבד, הסיפור הזה, קל וחומר הקשר הברור שלו לאיראן הושתק לחלוטין. לא למותר לציין, שמדובר בחריגה מהמדיניות של התאים, הגם שקשרים כאלו נחשדו קודם לכן, הרי זאת הפעם הראשונה בה קשר כזה צף מעל פני השטח.


כך שבעוד שאפשר לבקר את שר האוצר על הבחירה שלו להצניע את האירוע מאחורי "סיבות ביטחוניות" ולא להסביר מהן, אפשר היה לצפות שהתקשורת תנסה להביך אותו, במקום זאת קיבלנו התעלמות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

האם ממשלת ארה"ב מנותקת מהמציאות הישראלית?

לפני כ-20 שנה הצטרפתי לצוות ניהול מערכות יוניקס (אל תתחטטו בקורות החיים שלי; זה לא רלוונטי כי הייתי שם פחות מחודש). פגישה ראשונה עם לקוח מרו...